Дея спорт излъга ЦСКА в София след страхотна драма в дербито на НВЛ, невероятен Димитър Димитров с 35 точки (7 аса!)

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) записа втора поредна и общо 13-а победа в първенството на Efbet Супер Волей.

Момчетата на Франческо Кадеду буквално излъгаха след невероятна драма като гости ЦСКА с 3:2 (25:23, 18:25, 25:18, 20:25, 16:14) в дербито от 19-ия кръг на шампионата, играно тази вечер в зала "Васил Симов" в София.

Така бургазлии са на 5-о място във временното класиране с 13 победи, 6 загуби и 39 точки, с колкото е и 4-ият Берое 2016 (Стара Загора), но с по-добро геймово съотношение.

В следващия 20-и кръг Дея спорт приема Добруджа 07 (Добрич). Срещата е в събота (18 март) от 18,00 часа.

ЦСКА пък остава 3-и с 41 точки след 14 победи и 5 загуби, колкото има и 2-ият Левски, но с 42 точки. В 20-ия кръг "червените" гостуват на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас). Дербито на кръга е в петък (17 март) от 18,00 часа.

Домакините от ЦСКА тръгнаха силно в първия гейм и поведоха с 3:1, след което задържаха преднината си до 9:7. Последва силна серия на Дея спорт, които обърнаха и поддържаха предимството си до 22:19. "Червените" успяха да изравнят при 22:22 след страхотна серия на Димитър Димитров. Все пак, момчетата на Франческо Кадеду стигнаха първи до геймбол при 24:22, след което успяха да затворят гейма след 25:23.

"Червените" се мобилизираха и дръпнаха във втората част с 5:0 след два поредни аса на Димитър Димитров. ЦСКА продължи да доминира напълно и без проблеми изравни геймовете след убедителното 25:18.

Ролите се размениха в третия гейм, като Дея спорт поведе с 5:1. ЦСКА реагира веднага и обърна до 8:6 и 9:7 в своя полза след поредна серия на Димитър Димитров, включително и три аса. Играта продължи равностойно до 15:15, след което сервисът на бургазлии влезе в действие и те успяха да дръпнат отново. Това пречупи "червените" и Дея спорт спечели убедително гейма с 25:18.

Бургазлии стартираха силно и в четвъртата част, като дръпнаха с 9:7. Последваха силни минути за ЦСКА като обърнаха и поведоха с 15:12. Впоследствие армейците запазиха преднината си и срещата влезе в тайбрек след 25:20 за домакините.

В решителния пети гейм Дея спорт тръгна силно и поведе с 3:0. Постепенно ЦСКА изравни при 7:7, след което играта продължи равностойно точка за точка, а напрежението бе пълно. Все пак бургазлии стигнаха първи до мачбол при 14:13, но не успяха да затворят мача. Това стана след 16:14 след грешка от сервис на Симеон Александров от "червените" и ас на Валентин Братоев за крайното 3:2.

Най-резултатен за Дея спорт стана Николай Учиков с 21 точки (2 аса и 42% успеваемост в атака - +15) за победата.

Стефано Патриарка (2 блока, 1 ас и 77% успеваемост в атака - +12) и Валентин Братоев (1 блок, 1 ас, 42% успеваемост в атака и 61% позитивно посрещане - +4) добавиха 13 и 12 точки за успеха. Италианският център беше обявена и за Най-полезен играч (MVP) на мача.

От друга страна Димитър Димитров заби невероятните 35 точки (7 аса!, 1 блок и 51% успеваемост в атака - +20) за ЦСКА. Тодор Костов добави още 17 точки (4 блока и 76% успеваемост в атака - +13), но и това не беше достатъчно за победа.

ЦСКА - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 2:3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:20, 14:16)

ЦСКА: Владимир Станков 3, Димитър Димитров 35, Александър Симеонов 8, Симеон Александров 11, Иван Михал 9, Тодор Костов 17 - Добромир Иванов-либеро (Християн Великов, Андрей Христов)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 3, Николай Учиков 21, Валентин Братоев 12, Тодор Вълчев 10, Стефано Патриарка 13, Стефан Чавдаров 6 - Мартин Иванов-либеро (Самуил Вълчинов, Денис Чавдаров 7, Борислав Николов, Димитър Василев)

Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto