Уест Хам взе точка от Астън Вила, с която изплува над чертата

Уест Хам се измъкна от зоната на изпадащите, след като направи 1:1 с Астън Вила на „Лондон Стейдиъм“ в двубой от 27-ия кръг на Премиър лийг. Оли Уоткинс продължи със страхотната си голова форма и откри резултата в 17-ата минута, когато засече с глава перфектно центриране на Алекс Морено. Това бе шесто попадение за нападателя в последните му седем мача. Само девет минути след това Саид Бенрама изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Бейли срещу Пакета.

През второто полувреме Бенрама имаше две добри възможности да направи пълен обрат, но първо Мартинес изби негов силен удар от дистанция, а в края Ашли Йънг блокира изстрела му. Точката обаче се оказа достатъчна за „чуковете“, за да се измъкнат от зоната на изпадащите, макар и само благодарение на по-добрата си голова разлика от Борнемут.

Този двубой пък сложи край на серия от пет поредни победи на Уест Хам срещу този съперник.

Снимки: Imago