Милитао: Трябва да внимаваме Ливърпул да не ни изненада

Централният защитник на Реал Мадрид Едер Милитао се изказа предпазливо преди реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу Ливърпул. “Белите” спечелиха с 5:2 на “Анфийлд” и имат голяма преднина.

“Вечерта в Ливърпул бе една от най-историческите в спортния ми живот. Да спечелиш с 5:2 там е уникален момент за всеки футболист. Ливърпул обаче има страхотен отбор и ние не искаме да ни изненадат у дома. Мо Салах е в отлична форма. Той винаги е опасен и срещу нас ще е супер мотивиран. До края на мача нищо не е решено”, заяви Милитао.

“Някои хора вярват, че сблъсъкът е решен, но аз очаквам голяма вечер между два клуба с огромна история в световния футбол. Със сигурност Реал има голямо предимство, но все пак трябва да изчакаме още 90 минути. В предишните години сме преживявали ситуации, в които нещата бяха на кантар, и сме си извлекли поуките. Ливърпул се подобри последните мачове и видяхме срещу Манчестър Юнайтед - бяха фантастични.

Очакваме в Мадрид да видим различен Ливърпул, защото те трябва да поемат рискове и да вкарват голове, но нашето предизвикателство ще е да играем така сякаш първият мач не се е състоял. Ливърпул ще е под огромно напрежение и с всяка изминала минута без гол за тях ще е успех за нас. След първия мач срещу тях Реал има проблеми с победите и вкарването на голове, но съм напълно уверен, че това ще се промени следващата седмица на “Сантиаго Бернабеу”, каза още бранителят.

Снимки: Imago