Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Локо (Сф) нанесе болезнена загуба на Спартак (Вн), ситуацията за "соколите" става все по-тежка

Отборът на Локомотив (София) постигна много важен успех с 2:1 над Спартак (Варна). Попаденията за гостите реализираха Антонио Вутов (4) и Юлиан Ненов (49). Точен за "соколите" пък бе Румен Руменов (8-дузпа).

Двубоят започна перфектно за гостите от София. След само четири минути игра Антонио Вутов откри резултата. Атакуващият халф получи пас от Станислав Костов, след което шутира, топката се отби в крака на Роберт Сиера и попадна в мрежата.

В 8-ата минута домакините спечелиха дузпа. Иван Йорданов отправи удар, който се отби в ръката Юлиан Ненов. Главният съдия Станислав Тодоров показа бялата точка. Зад топката застана Румен Руменов, който хладнокръвно прати кълбото във вратата.

В 15-ата минута Ромеш Ивей направи двойно подаване с Жоао Марио. Крилото на Спартак опита техничен изстрел, който обаче прелетя далеч от целта. Малко по-късно Пламен Димов изведе майсторски Жоао Марио очи в очи с вратаря на Локомотив, но централният нападател стреля право в ръцете на Бубакар Гай.

Секунди след началото на второто полувреме Микелс стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет в защитник, вратарят на гостите Бубакар Гай спаси, но бе отсъдена и засада.

В 49-ата минута "железничарите" удариха за втори път. След корнер, Евандро изчисти топката, но я прати към Юлиан Ненов, който с майсторски удар от дъгата на наказателното поле матира Кристиано Фигейредо.

Десет минути по-късно Ромеш Ивей проби отдясно, след което подаде по земя в наказателното поле, където първи до топката стигна Микелс, но ударът му бе блокиран.

В 80-ата минута Красимир Милошев стреля силно от далечна дистанция, но вратарят на Спартак изби в корнер. До края на срещата домакините се опитаха да стигнат до точката, но защитата на столичани се справи перфектно, за да донесе успеха на тима във Варна.

По този начин "железничарите" прекъснаха негативната си серия от мачове без успех. Локомотив (София) вече има 31 точки, като отборът се намира на девето място.

Спартак (Варна) пък е на последната позиция с едва 12 пункта.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:2

0:1 Антонио Вутов (4)
1:1 Румен Руменов (8-дузпа)
1:2 Юлиан Ненов (49)

Стартови състави:

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромеш Ивей, 25. Пламен Димов, 3. Бен Карамоко, 22. Роберт Сиера, 17. Александър Беолусов, 10. Румен Руменов, 82. Иван Йорданов, 7. Лерой-Жак Микелс, 12. Евандро, 23. Жоао Марио

Локомотив (Сф): 1. Бубакар Гай, 44. Божидар Кацаров, 5. Давид Малембана, 26. Красимир Милошев, 22. Ивайло Найденов, 3. Марио Петков, 39. Антонио Вутов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса

СТАДИОН: "Спартак", Варна
СЪДИЯ: Станислав Тодоров

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Startphoto