Пирин (Благоевград) се разправи с Хебър и се отдалечи от дъното на класирането

Пирин (Благоевград) постигна ценен успех срещу един от преките си конкуренти в борбата за оцеляване в efbet Лига. "Орлетата" се наложиха у дома над Хебър с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на родния шампионат.

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от срещата и заслужено се поздравиха с трите точки. И двете попадения паднаха след почивката. Даниил Кондраков откри резултата в 67-мата минута, а 120 секунди по-късно Борис Тютюков удвои аванса на своя тим.

Победата е втора поредна за тима на Христо Янев, след като преди седмица Пирин надви Лудогорец в Разград с 1:0. С нея благоевградчани се откъснаха на 7 точки от последния в класирането Спартак (Варна).

Отборът от Пазарджик пък записва второ поредно поражение, след това от Левски в миналия кръг. Хебър остава предпоследен в таблицата с преднина от 4 пункта пред "соколите", които по-късно днес имат възможност да скъсят разликата.

В 5-ата минута гостите организираха добро нападение отдясно, при което последва центриране към наказателното поле. Арсенио Валпорт изпревари стража на Пирин Янко Георгиев, но не успя да намери очертанията на вратата.

120 секунди по-късно Преслав Йорданов засече с глава центриране отляво, но Петър Дебърлиев внимаваше и отрази удара.

Малко след като измина четвърт час игра на стадион "Христо Ботев", нападателят на Хебър Арсенио Валпорт засече топката от корнер, но изстрелът му се оказа твърде слаб и не затрудни Янко Георгиев.

В 21-вата минута Илкер Будинов се отличи с много добри индивидуални действия и бе близо до това да открие резултата. Той получи кълбото на десния фланг, финтира няколко противникови играчи и стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Дебърлиев отново се отчете с добра намеса.

В 30-ата минута Будинов направи нов страхотен пробив отдясно, получи се леко разбъркване в наказателното поле, а топката стигна до Даниил Кондраков, който стреля от движение. Кълбото се отклони в тялото на Алекс Серано и все пак Дебърлиев реагира бързо и изби в корнер.

Още преди да бяха изминали 60 секунди след началото на втората част домакините пратиха топката в мрежата на Хебър. Петър Дебърлиев отрази удар на Преслав Йорданов, а при добавката Кондраков се разписа, но попадението бе отменено, тъй като украинският футболист е бил в положение на засада.

В 60-ата минута можеше да се стигне до куриозен гол. Янко Георгиев излезе, за да боксира топката, а тя попадна в Мартин Михайлов, който стреля от движение към опразнената врата, но стражът на "орлетата" бързо се върна и не допусна изненада.

По-активната игра от футболистите на Пирин даде резултат в 67-мата минута, когато благоевградчани поведоха. Валпорт засече топката от ъглов удар и затрудни собствения си вратар, а Кондраков се оказа на точното място и от близко разстояние нямаше как да сбърка.

Домакините използваха момента и само 120 секунди по-късно реализираха втори гол. Борис Тютюков бе оставен непокрит в наказателното поле на пазарджиклии и майсторски насочи кълбото с глава към долния десен ъгъл - 2:0.

В оставащите минути гостите потърсиха почетно попадение, но така и не успяха да пробият защитата на противника. В добавеното време Камен Хаджиев получи втори жълт картон и Хебър доигра срещата в намален състав.

ПИРИН 2:0 ХЕБЪР

1:0 Даниил Кондраков (67)
2:0 Борис Тютюков (69)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (К), 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 9. Преслав Йорданов, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраил Макрецкис;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин, 27. Роберт Мазан, 15. Камен Хаджиев, 55. Георги Вълчев, 8. Алекс Серано, 98. Георги Търтов, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт.

Снимки: Startphoto