С гол в продължението Флорида Пантърс спечели срещу Чикаго Блекхоукс

С гол на Брендън Монтур 2:45 минути след началото на продължението Флорида Пантърс победи гостуващия Чикаго Блекхоукс с 4:3 в един от двата мача, които се играха тази нощ в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Черните ястреби" взеха аванс от две попадения в първата третина чрез Кейлъб Джоунс и Борус Качук и задържаха преднината си до началото на последния период.

В него обаче домакините от Флорида нанизаха три поредни попадения чрез Сам Бенет, Сам Райнхарт и Еету Луостаринен в рамките на само четири минути.

Чикаго успя да надигне глава и 45 секунди преди изтичането на редовните 60 минути Коул Гутман вкара четвъртия си гол за сезона, за да направи резултата 3:3.

В продължението Флорида все пак се добра до успеха с точното изпълнение на Монтур, като така "пантерите" събраха 72 точки и заемат девето място в класирането на Източната конференция, като изостават с две точки осмия Питсбърг Пингуинс, който държи последната квота за плейофите. Чикаго е на предпоследното 15-о място в Западната конференция с 50 точки.