Гент и Истанбул Башакшехир размениха по един гол при трудни условия

Гент и Истанбул Башакшехир не успяха да се победят в първия 1/8-финален сблъсък помежду си от турнира Лига на конференциите, след като завършиха 1:1 в Белгия. Двубоят се изигра при тежки условия - проливен дъжд и подгизнал терен, което ограничи възможностите на двата тима. Гент нямаше загуба у дома от средата от октомври, но това не смути гостите, които започнаха по-добре и поведоха в резултата в 16-ата минута, когато Стефано Окака засече с глава прекрасно центриране на Сердар Гюрлер. Този гол събуди играчите на Гент, които изравниха резултата още до почивката. В 35-ата минута Малик Фофана проби отляво и центрира в наказателното поле. Гифт Орбан се възползва от грешка на вратаря на гостите и изравни резултата.

През второто полувреме бе още по-трудно да се играе футбол на тежкия терен в Гент, така че логично повече голове на паднаха.

Снимки: Imago