Академик Пловдив -2 се възползва от нулевия ден на Пловдив Мамбас

В отложен мач от регион Юг на ББЛ А група Академик Пловдив -2 надви Пловдив Мамбас с 92:72 в зала „Сила“. Голямата разлика дойде при стрелбата от далечно разстояние, където победителите отбелязаха 12 тройки, докато опонентът им изпусна всичките си 24 опита.

Баскетболистите на Борислав Светославов поведоха с двуцифрен аванс още в началните минути, но след първата част съперникът им обърна за 25:22. Те имаха много по-добра успеваемост в подкошието, но направиха 9 пропуска от тройката и на почивката закономерно резултатът бе равен – 45:45.

Академик -2 имаше леко предимство почти през цялата трета четвърт, като преди заключителния период водеше със 71:62. В оставащото време разликата продължи да расте и символичните домакини спечелиха убедително.

Йоанис Кикрилис бе най-резултатен за успеха с 27 точки, като овладя и 7 борби. На крачка от трипъл-дабъл остана Кръстомир Михов със своите 21 точки, 17 борби и 9 асистенции, а Димитър Стамов завърши с 16 точки и 11 борби.

За Пловдив Мамбас Дилян Барбов се отчете с 20 точки и 7 борби. Златомир Дончев има 18 точки и 12 борби, а 13 точки добави Рубен Клоесген.