Алекс Николов и Лубе допуснаха обрат срещу Халкбанк в първия 1/4-финал в ШЛ

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) загубиха първия си мач от 1/4-финалите в най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Възпитаниците на треньора Джанлоренцо Бленджини поведоха, но допуснаха обрат като гости на турския Халкбанк (Анкара) с 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 21:25) в първата среща помежду им, играна тази вечер пред близо 5000 зрители в зала "Башкент". Втори съдия на двубоя пък беше българинът Константин Йовчев.

Реваншът между двата тима е следващата сряда (15 март) от 21,30 часа българско време в Италия. Лубе трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна на Халкбанк им трябват само два спечелени гейма, за да продължат напред към полуфиналите на Шампионската лига.

Алекс Николов започна като титуляр за своя тим, но бе сменен още в първия гейм от Матиа Ботоло, а в следващите части влизаше за кратко като резерва. Българинът завърши с една единствена точка от атака.

Ботоло пък стана най-резултатен за Лубе с 14 точки (3 блока, 2 аса, 50% успеваемост в атака и 55% позитивно посрещане - +7). Звездата Иван Зайцев и Марлон Янт Ерера добавиха по 13 точки, но и това не помогна за успех.

За тима на Халкбанк американският национал Томас Джаешке заби 22 точки (3 аса, 56% успеваемост в атака и 60% позитивно посрещане - +13) за победата. Нидерландският диагонал Нимир Абдел-Азиз пък се отчете с още 16 точки (2 аса и 44% успеваемост в атака - +3) за успеха.

Снимки: CEV.EU