Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Sportal Motorsport: Доминация на Ред Бул и Верстапен ли ни очаква през 2023?

Сезон 2023 във Формула 1 стартира с двойна победа на Ред Бул и много убедително представяне на световния шампион Макс Верстапен и съотборника му Серхио Перес в Бахрейн. Може ли обаче да се правят изводи за целия сезон от едно състезание, при това, проведено на трасе, което е много специфично и различно от останалите писти?

Водещите на Sportal Motorsport Георги Иванов и Евгени Въков дискутират представянето на Верстапен и Ред Бул – силните страни на старта на кампанията им и какво попречи на съперниците им да ги догонят.

Което ни води до следващата тема – какво точно се обърка при Ферари, че преди отпадането си Шарл Леклер изостана от двамата водачи, а Карлос Сайнц загуби битката с Фернандо Алонсо за последното място на подиума? И естествено, колко е голяма кризата в Мерцедес?

Двукратният световен шампион Алонсо и Астън Мартин бяха приятната изненада на старта на сезона, испанецът взе своя подиум №99 във Формула 1, а от тима обещаха че AMR23 тепърва ще става по-силен, а заедно с това и състезанията по-интересни. Двубоят на Алонсо с Люис Хамилтън на „Сахир” пък със сигурност ще остане сред класиките на Формула 1.

И няма как да пропуснем дебюта на българския пилот Никола Цолов във Формула 3 – две тежки, но интересни и важни състезания за Никола в Бахрейн. Цолов демонстрира скорост, но нямаше късмет и му се струпаха доста наказания. Но дебютът му в този толкова оспорван шампионат не остана незабелязан.