Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Торино сломи съпротивата на Болоня

Торино реагира след загубата от Ювентус в предишния кръг и постигна ценна победа с 1:0 над намиращия се в добра форма Болоня. Ян Карамо беше точен в 22-ата минута и донесе успеха на "биковете", които се изкачиха на 9-о място в класирането. Болоня остана на 8-ата позиция с точка повече от днешния си съперник.

В началото Торино се опита да наложи натиск и Антонио Санабрия беше близо до това да открие резултата, но Лукаш Скорупски протегна крак и изби. В средата на полувремето Карамо се справи с двама бранители на Болоня и от малък ъгъл съумя да насочи топката в мрежата - 1:0.

И след почивката по-интересните положения бяха пред вратата на Скорупски. Карамо пропусна да вкара втори гол след центриране от десния фланг и удар с глава, а при идентична ситуация с попадението се размина и резервата Мергим Войвода.

Един от малкото шансове за гостите се откри пред Муса Бароу, но неговият удар не затрудни Ваня Милинкович-Савич. Решителна намеса на Пер Шуурс пред погледа на Рикардо Орсолини също помогна на Торо да запази минималния си аванс.

Победата отново доближи отбора на Иван Юрич само на точка зад градския съперник Ювентус. Болоня пък не успя да измести "бианконерите" от 7-ото място.

Снимки: Gettyimages