Юве вкара четири гола в градското дерби, Погба се завърна на терена

Ювентус спечели градското дерби срещу Торино с 4:2 във вълнуващ двубой, изпълнен с доста интересни ситуации. Още във втората минута Ян Карамо откри резултата, а Хуан Куадрадо изравни в 16-ата минута. В края на първата част двата тима си размениха по един гол. Антонио Санабрия се разписа за гостите, а Данило изравни. След почивката Влахович и Линети удариха гредите на двете врати преди Бремер да изведе "бианконерите" напред в 71-ата минута. Рабио сложи край на надеждите на гостите с попадение в 81-ата минута. Три от четирите гола на Юве дойдоха след центрирания от статични положения.

Освен победата Масимилиано Алегри имаше и други поводи за радост. В 69-ата минута в игра се появи Пол Погба. Французинът направи повторен дебют за "бианконерите" след заръщането си в клуба миналото лято. Като титуляр в дербито пък излезе аржентинецът Енцо Баренечеа. За него това бе първи мач, който започва от първата минута за Юве, както и първи в Серия А.

Торино не бе печелил дербито от осем години, но срещата започна блестящо за тима на Иван Юрич. Във втората минута след ъглов удар топката бе отклонена от Буонджорно и стигна до Карамо, който я овладя и я заби в мрежата.

Тимът на Масимилиано Алегри имаше нужда от малко време, за да се оттърси от шока на ранния гол, но постепенно започна да контролира случващото се на терена. Костич имаше претенции за дузпа след пробив и падане в наказателното поле, но съдията му каза да става. Ди Мария пък стреля над вратата. "Бианконерите" успяха да изравнят в 16-ата минута. Центриране на Костич прехвърли Влахович, но намери Куадрадо на далечната греда и той с удар от въздуха отбеляза първия си гол за Юве през настоящия сезон.

Очакванията, че Ювентус ще започне да доминира след изравняването, не се оправдаха и Торо бе близо до мигновен отговор. Домакините не успяваха да създадат много в предни позиции. Удар на Влахович не затрудни особено Милинкович-Савич, въпреки че вратарят не се намеси по най-добрия начин.

Атаките на "биковете" изглеждаха по-опасни, а защитата на Юве не бе особено стабилна. Последните минути на първата част бяха изпълнени с интересни моменти. Първо Шчесни отрази удар с глава на Санабрия, но секунди по-късно трябваше да вади топката от мрежата си. Отлична атака на Торино завърши с подаване на Илич към Санабия, който стреля веднага и отново изведе гостите напред. Радостта им обаче бе кратка, тъй като в добавеното време след ъглов удар Данило направи изключителен удар с глава. Топката се удари в гредата и премина голлинията.

"Бианконерите" започнаха добре втората част, но играта бе напълно равностойна след почивката. Влахович можеше да изведе домакините напред. Той получи топката от Фаджоли и бе на прекрасна позиция, но прати топката в горната греда. След тази ситуация Юве стигна до неточни удари на Влахович и Костич.

В средата на второто полувреме Карол Линети бе близо до гол. Той отправи великолепно топката към вратата, но тя се удари в горната греда. Секунди по-късно Алегри направи тройна смяна. Той пусна в игра Погба, Киеза и Де Шилио и извади Баренчеа, Куадрадо и Ди Мария. Промяната сякаш веднага даде резултат, тъй като в 71-ата минута Ювентус отново поведе с гол на Бремер. Бранителят засече топката с глава след ъглов удар, изпълнен от Киеза. Десет минути по-късно отново центриране от статично положение изненада защитата на Торино, а Рабио засече топката в мрежата.

Четвъртото попадение на домакините сякаш пречупи съперника и Торино не направи нещо съществено до края. Иван Юрич изведе Радонич 14 минути, след като сърбинът влезе в игра като резерва. Според италианските медии наставникът е бил бесен на играча и го обвинявал за третия гол на Юве, когато Бремер бе оставен непокрит в наказателното поле.

ЮВЕНТУС - ТОРИНО 4:2
0:1 - Карамо (2)
1:1 - Куадрадо (16)
1:2 - Санабрия (43)
2:2 - Данило (45+1)
3:2 - Бремер (71)
4:2 - Рабио (81)

Снимки: Imago