Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Специя отново се размина с домакинска победа

Специя и Верона направиха разочароващо и за двата отбора равенство. Срещата на “Алберто Пико” завърши 0:0, като и двата тима не успяха да си помогнат много в борбата за оцеляване. Верона е в зоната на изпадащите, а днешният им съперник едно място по-нагоре и с три точки повече.

Специя е без домакинска победа от септември насам, а днес гредата и отлични изяви на дебютанта на вратата на гостите Симоне Перили ги лишиха от успеха. Верона обаче също имаше своите добри възможности. В 35-ата минута Адолфо Гайч имаше отлична възможност да открие. Той беше напълно непокрит след ъглов удар, но ударът му с глава прати топката във външната страна на мрежата. Специя също получи отличен шанс за гол. Нзола получи топката на прекрасна позиция след центриране на Агудело, но не успя да я овладее.

Верона бе преследван и от контузии. Още в деветата минута Нгонге трябваше да бъде сменен, а Дуда получи травма след почивката. Калон направи голям пропуск, след като бе изведен сам срещу вратаря. В 74-ата минута домакините можеха да поведат, но ударът с глава на Нзола срещна гредата. Дебютантът Перили направи фантастично спасяване две минути преди края на редовното време, когато отрази удар на Амиан.

Снимки: Imago