Национална лига футзал: Левски - Черно море

Пълен триумф за Австрия в супергигантския слалом за жени в Квитфиел

Световната вицешампионка в спускането от Мерибел 2023 Нина Ортлиб (Австрия) спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в норвежкия зимен център Квитфиел, а още две нейни сънароднички се качиха на подиума. Състезанието се проведе, но при много тежки метеорологичните условия.

Ортлиб финишира за 1:29.25 минута, след като беше с второ най-бързо време в последния сектор на пистата. Така тя постигна втора победа в кариерата си.

На 12 стотни от секундата втора се нареди Щефани Фенийр, а трета е Франциска Грич с пасив от 38 стотни. Това е първи подиум за Австрия в тази дисциплина при жените от декември 2005 година.

Американката Микаела Шифрин, която се бори да изравни историческото постижение на шведската легенда Ингемар Стенмарк от 86 победи за Световната купа, завърши седма с изоставане от 98 стотни.

Състезанието, усложнено от постоянен снеговалеж, беше прекъснато след тежко падане на новозеландката Алис Робинсън, която се спря в предпазните мрежи, но се отърва без контузии.

И трите австрийки стартираха с по-задни номера и се възползваха от по-добра видимост и края на снеговалежа, за да поставят най-добрите времена почти една след друга.

Италианката София Годжа, втора в спускането от събота в Квитфиел, е четвърта на 69 стотни, но критикува доста условията на провеждане на състезанието.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В генералното класиране след 32 от 38 старта Микаела Шифрин, която вече си осигури пета Световна купа в кариерата, има непреодолим аванс от 1828 точки, пред Лара Гут-Бехрами (Швейцария) с 1007, която днес завърши на 20-о място. Трета е Петра Влъхова (Словакия) с 975 точки.

В подреждането за малкия кристален глобус начело е Елена Куртони (Италия) с 332 точки, следвана от Лара Гут-Бехрами с 313 и Корнелия Хютер (Австрия) с 307 точки.