Елче грабна едва втората си победа за сезона след драма в добавеното време срещу Майорка

Смятаният за сигурен изпадащ Елче взе изненадваща победа с минималното 1:0 в гостуването си на Майорка в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в двубоя бе дело на Лукас Бойе в 89-ата минута на двубоя, но истинският трилър се разигра в последните минути и секунди на двубоя. Това в крайна семтка бе едва втора победа за играчите на Пабло Мачин.

Първата по-сериозна ситуация дойде в средата на първата част, когато удар на Даниел Родригес бе блокиран. Само за минута Елче на свой ред пропусна две отлични положения след изминаването на половин час игра. Първо Жерард Гамбау стреля много опасно, но Предраг Райкович се намеси добре и спаси. Последва корнер, при който Омас Маскарел стреля много опасно от границата на наказателното поле, но кълбото премина над напречната греда.

Отново Елче можеше да стигне до гол в началото на втората част, но отново след корнер Лукас Бойе прати топката на сантиметри покрай десния стълб. Домакините отговориха с хубав удар на Ведат Муриджи, но този път Едгар Бадия се намеси и спаси. Впоследствие двата тима си размениха по още една добра възможност за попадение, но до такова така и не се стигна.

В крайна сметка гостите от Елче все пак стигнаха до гол минута преди края на редовното време, когато центриране от корнер отново стигна до Бойе около точката за дузпа и този път с крак прати топката неспасяемо в мрежата зад Предраг Райкович за 1:0. Домакините от Майорка на свой ред стигнаха до изключително драматично попадение отвъд дори добавеното време, когато Ведат Муридж успя с отчаян шпагат да засече една бърза топка, която подмина негов съотборник, и я прати в мрежата за 1:1. Това предизвика много протести от и в крайна сметка намеса на ВАР, след която попадението бе отменено поради нарушение в хода на атаката, а след това показа червен картон и на Хавиер Агире.

Въпреки успеха Елче продължава да заема последното място в класирането с едва десет точки, а Майорка е десети с 32 пункта.

Снимки: Gettyimages