Астън Вила се справи с Кристъл Палас и продължи негативната серия на "орлите"

Астън Вила спечели с минималното 1:0 домакинството си на Кристъл Палас в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг. Единственото попадение в двубоя бе дело на Йоаким Андерсен, който си отбеляза автогол в 27-ата минута. За бирмингамци това бе втора поредна победа в шампионата, а "орлите" от своя страна са в изключително негативна серия от девет поредни двубоя без успех в първенството.

Двубоят сякаш започна по отличен начин за лондончани, които успяха да се доберат до попадение още в петата минута, когато Еберечи Езе пое една топка в празно пространство и намери Вилфред Заха, който отбеляза. Впоследствие обаче преразглеждане на ситуацията с ВАР показа, че е имало засада и голът бе отменен.

Гостите на свой ред ликуваха в малко преди да изтече половин час игра, когато един пас бе пресечен от Йоаким Андерсен, но централният бранител прати топката в собствената си мрежа за 1:0 в полза на Астън Вила. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа няколко минути преди края на редовното време, след като Джейкъм рамзи се строполи в пеналта, но те не бяха уважени от съдията. Малко след това Оли Уоткинс нацели страничната греда на опразнената пред себе си врата.

Ситуацията се улесни за домакините след час игра, когато Чейху Докоре получи втори жълт и съответно червен картон и остави Кристъл Палас с човек по-малко на терена. С тази победа бирмингамци събраха 34 точки от 25 двубоя и заемат 11 място в подреждането. Кристъл Палас пък е с 27 и е точно зад тях.