Брайтън прегази Уест Хам

Брайтън надделя с 4:0 над гостуващия Уест Хам в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг. По този начин домакините се върнаха на победния път, след като не бяха записвали успех в последните си две срещи в шампионата. За “чайките” четирима различни голмайстори записаха имената си в статистиката на двубоя - Алексис Мак Алистър (18’), Джоел Велтман (52’), Каори Митома (69’) и Дани Уелбек (89’).

Срещата започна добре за домакините и още в 11-ата минута Соли Марч стреля опасно, но Алфонс Ареола се намеси добре. Малко след това Брайтън получи възможност да изпълни дузпа. след грубо нарушение на Джаръд Боуен. Зад топката застана аржентиснкият национал Мак Алистър, който не сгреши за 1:0. “Чуковете” опитаха да отвърднат малко след това, но хубав пробив на Боуен завърши със спасяване на стража на домакините.

Джоел Велтман покачи преднината на Брайтън в началото на втората част, когато той се възползва от един корнер и реализира. Нещата взеха застрашителни размери за футболистите на Дейвид Мойс двайсет минути преди края на редовното време, когато Паскал Грос от фланга центрира отлично и Митома реализира трето попадение в полза на “чайките”. Крайният резултат бе оформен от Дани Уелбек минута преди края на редовното време за 4:0.

С тази победа Брайтън събра общо 38 точки от 23 мача и заемат осмото място в подреждането. Уест Хам пък е с 23 и е само на две места над опасната зона в класирането на Премиър лийг.

Снимки: Gettyimages