ЦСКА - София изпусна дузпа и две точки на "Армията" в битката за титлата

ЦСКА - София и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от 22-рия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон откри резултата в 9-ата минута, а в 41-ата Ерик Сорга изравни. "Червените" можеха да стигнат до трите точки в края на двубоя, но Юрген Матей изпусна дузпа в 87-ата минута.

Срещата бе доста интересна, но лошо впечатление направиха решенията на главния рефер Драгомир Драганов и отговорника за ВАР Георги Иванов. През първото полувреме те не отсъдиха очевидна дузпа за пловдивчани, когато Юга фаулира Илиев, но Иванов категорично отказа да уведоми Драганов след видео проверката, че трябва да посочи 11-метров наказателен удар.

През втората част пък съдиите подминаха дузпа и за домакините, тъй като Де Нойер бе задържан за рамото при негов набег в наказателното поле.

33 ЦСКА-София 1:1 Локомотив (Пловдив)

Иначе "червените" стартираха без Шагоян и Шопов, които започнаха сред 11-те в предишния шампионатен двубой срещу Септември, но сега останаха на пейката. Аут за двубоя бе и Иван Турицов, който е контузен.

Гостите не можеха да разчитат на наказания Томашич.

"Червените" излязоха със специални фланелки, посветени на 3 март и освобождението на България от турско робство. Всеки един от футболистите пък изведе дете, което развяваше родния трибагреник.

ЦСКА - София откри резултата при първата му се открила възможност в 9-ата минута. Линдсет се пребори с Павлов пред наказетелното поле на гостите, след рикошет топката попадна в краката на Назон, който с топовен шут от десетина метра в горния десен ъгъл не остави шанс на Хоркаш за 1:0.

В 16-ата минута Илиев завърши добра триходова комбинация на "смърфовете", но Бусато без проблем улови удара на "черно-белия" капитан. Пет минути по-късно Назон се измъкна от засадата при изритана напред топка, това изненада отбраната на гостите и таранът шутира от малък ъгъл, но Хоркаш изби в корнер.

В 25-ата минута Локомотив като по чудо не изравни след центриране от фал на Маркес, но двама играчи на гостите се разминаха с топката.

Домакините отговориха с чисто положение само 120 секунди след ситуацията на пловдивчани. Де Нойер за пореден път се измъкна отляво и подаде отлично към Назон, който шутира фронтално срещу Хоркаш, но стражът спаси.

В 36-ата минута Локо можеше да получи дузпа за нарушение на Юга срещу Илиев, но реферът Драгомир Драганов не отсъди такава, а съдията на ВАР Георги Иванов не му сигнализира, че е сбъркал и играта продължи.

В 41-ата минута Илиев се възползва от грешка при изнасяне на топката от "червената" отбрана, нахлу в наказателното поле и намери Сорга, а естонецът изпревари Матей и отбеляза. Първоначално реферите отсъдиха засада, но след преглед с ВАР попадението бе зачетено, тъй като капитанът на домакините бе на една линия с голмайстора.

В 52-ата минута Де Нойер нахлу в наказателното поле и стреля, а Хоркаш спаси. Последва нова добавка на нидерландеца, а стражът на "смърфовете" пак изби. В тази ситуация защитникът на "червените" бе задържан за рамото от противников футболист. Този път ВАР реферът Георги Иванов повика главния арбитър Драганов да гледа ситуацията, но вторият прецени, че нарушението не е за дузпа.

В 74-ата минута пред домакините се откри още една отлична възможност да вкарат втори гол. Линдест центрира от корнер, Гарсес отклони с глава, а Джеферсон стреля от 6-7 метра на празната врата, но над гредата. Пет минути по-късно Назон се пребории добре и шутира от трудна позиция в аут.

В 87-ата минута "червените" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Паскалев срещу Гарсес. Зад топката застана Матей, който нацели дясната греда.

Секунди по-късно Локомотив можеше да осъществи пълен обрат, но удар на техен футболист премина покрай вратата.

След равенството ЦСКА - София се откъсна на четири точки пред втория Лудогорец, но разградчани играят утре с Пирин и ако спечелят срещата, ще се приближат плътно зад "червените".

ЦСКА - СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1

1:0 Дюкенс Назон 9
1:1 Ерик Сорга 41

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 21. Юга, 6. Петров, 2. Матей, 5. Де Нойер, 10. Гарсес, 3. Жеферсон, 7. Линдсет, 26. Марселино, 14. Хайнц, 9. Назон

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 5. Павлов, 20. Петрович, 4. Паскалев, 13. Матеус, 7. Дион, 34. Витанов, 15. Зебли, 10. Маркес, 14. Илиев, 9. Сорга

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"