Очаквайте в 16:00 часа Пресконференция на Дерменджиев преди финала за Купата на България

Шефилд Юнайтед попари надеждите на Тотнъм за трофей

Шефилд Юнайтед изхвърли Тотнъм от турнира за Купата на Англия, след като победи "шпорите" с 1:0 у дома и се класира за 1/4-финалите на турнира. Илиман Ндиайе реализира единственото попадение за домакините, които се намират на второ място в Чемпиъншип. Сега за тима на Антонио Конте, който днес отново не можеше да води отбора, остава битката за четвъртото място и надеждата, че може да навакса изоставането си от Милан в Шампионската лига и да продължи напред в най-престижната клубна надпревара.

В състава на "шпорите" имаше шест промени в сравнение с дербито с Челси. Лукас Моура започна за първи път от ноември. Сон, Перишич, Поро, Санчес и Сар също бяха титуляри. Хари Кейн остана на скамейката за началото.

Домакините бяха в още по-променен вид в сравнение с последния си шампионатен двубой, който бе победата на Уотфорд през уикенда. Цели осем бяха промените, като само Фодерингам, Ахмедходжич и Робинсън бяха запазили титулярните си места.

Лондончани имаха игрово предимство, но не създадоха нищо особено в предни позиции преди почивката. В 41-вата минута едно центриране от малък ъгъл на Моура "кацна" върху напречната греда на вратата на Фодерингам. Преди това - в 29-ата минута, един изстрел на Ричарлисон премина на сантиметри над вратата. Това бе всичко по-интересно през първото полувреме, в което отборът на Шефилд Юнайтед се защитаваше много добре, а без Хари Кейн Тотнъм изглеждаше беззъб в атака.

През второто полувреме ситуацията не се промени - гостите владееха още повече топката и опитваха да атакуват, но не създаваха нищо. В 65-ата минута Хари Кейн се появи в игра на мястото на Ричарлисон.

Това обаче не помогна. Нещо повече - "остриетата" дочакаха своя шанс в 79-ата минута, когато откриха резултата. Ндиайе, който се появи като резерва, направи страхотен солов пробив, след като овладя топката, която стигна до него след рикошет, влезе в наказателното поле, преодоля трима бранители и стреля в близкия ъгъл. Форстър също не се намеси добре - 1:0.

Тотнъм не успя да реагира. В 94-тата минута Кейн засече с глава центриране на Перишич, но топката премина встрани. Така "шпорите" се простиха с поредната надежда за трофей.

Снимки: Imago