Осасуна елиминира Севиля след продължения

Осасуна отстрани Севиля на 1/4-финалите за Купата на краля. Драматичният сблъсък на "Ел Садар" завърши 2:1 в полза на домакините след продължения. В герой за тима от Памплона се превърна младата надежда Абде, който вкара победното попадение в 99-ата минута, а вратарят Серхио Ерера попречи на Севиля да се добере до дузпи с няколко важни спасявания.

Наставникът на Осасуна Ягоба Арасате заложи на по-прибрана тактика. До почивката неговият отбор се стремеше най-вече да не допусне гол и много рядко атакуваше. Много по-интересна беше втората част. В 71-ата минута Рубен Гарсия намери в наказателното поле Чими Авила и звездата на домакините откри резултата.

Севиля обаче не се предаде и стигна до гол буквално в последните секунди на даденото от Рикардо де Бургос добавено време. Тогава Сусо центрира от десния фланг, а Юсеф Ен-Несири засече отблизо за 1:1. В началото на продълженията обаче отбраната на андалусийци изпусна резервата Абде, той имаше достатъчно време да си нагласи топката и да я прати в мрежата.

След мача испанските медии акцентираха върху любопитен факт, който със сигурност обнадеждава феновете на Осасуна. В последните два случая, когато един отбор отстрани и Бетис, и Севиля за Купата на края, след това спечели трофея. Примерите са със Сарагоса през 1994 година и Атлетико Мадрид през 2013-а.