Атлетик Билбао съсече Валенсия на "Местайя" и е на 1/2-финал

Атлетик Билбао стана третият отбор, който се класира на 1/2-финал за Купата на Краля. Баските спечелиха с 3:1 сблъсъка си с Валенсия на "Местайя" от 1/4-финалите и се присъедини към Барселона и Осасуна в следващата фаза на надпреварата.

Гостите първи откриха резултата в 35-ата минута, когато Иняки Уилямс свали топката за Икер Муниаин в близост до вратата, а той веднага стреля и отбеляза за 0:1.

Валенсия успя да изравни в 44-тата минута с доза късмет. Диакаби напредно отдясно и подаде успоредно на голлинията, а Оскар Де Маркос не успя да реагира добре и си отбеляза автогол за 1:1.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 45-ата минута пас на Беренгер бе блокиран, но топката стигна до Иняки Уилямс, който върна към брат си Нико Уилямс и той отбеляза за 1:2.

В 74-тата минута гостите решиха всичко с трети гол. Те получиха дузпа за нарушение срещу Иняки Уилямс, а Микел Весга реализира от бялата точка за крайното 1:3.

Така Атлетик Билбао категорично се класира за следващия етап на надпреварата, докато Валенсия приключва участието си дотук.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"