Живко Петков започна да бележи в израелското първенство

Българският нападател Живко Петков откри головата си сметка в израелското първенство. 29-годишният бургазлия се разписа в третия си мач за ФК Кфар Касим при убедителната победа с 4:0 над Макаби (Ахи Назарет) в 27-ия кръг на местната втора дивизия.

Петков пристигна в Израел на 26-и януари и до момента е изиграл пет мача, като сега отбеляза и първото си попадение.

Представен за ново попълнение на Созопол ще играе в Израел

Срещата противопостави два отбора, които са в зоната на изпадащите във Втора лига, а освен това са известни и с близките отношения на феновете си. Но на терена домакините бяха безмилостни и до почивката водеха с 2:0.

Още в 5-ата минута резултатът беше открит от Живко Петков. Топката беше подадена от лявото крило, настана меле, а мощният таран от Бургас не остави шансове на вратаря и прати топката в мрежата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Рой Даян удвои в 38-мата минута, а след това в 4-ата минута на добавеното време пак той фиксира крайното 4:0. Третото попадение в срещата беше дело на Асил Канани в 71-вата минута, който десет минути по-рано влезе на мястото на Петков.

Иначе българинът създаде доста проблеми на защитата за времето, през което беше на терена и определено се хареса на публиката.

След тази победа тимът на Кфар Касим събра 28 точки, остава на 14-о място, но вече води с 4 пред предпоследния Апоел (Ноф ХаГалил). Съперниците им от Ахи Назарет са пред тях с 32 точки.