Осасуна надви Севиля и доближи Европа

Отборът на Осасуна победи състава на Севиля с 3:2 като гост в срещата между двата тима от 23-ия кръг на испанската Ла Лига. С успеха Осасуна събра актив от 33 точки и се доближи до местата в класирането на испанския шампионат даващи квоти за участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Севиля пък се смъкна до 14-ото място и вече има само 2 точки аванс над “опасанта зона”.

Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Давид Гарсия и се оттеглиха на почивката само с гол аванс. Нищо не предвещаваше, че през второто полувреме двата отбора ще сътворят головия трилър, спрял само пет минути преди края на редовното време.

В 63-ата минута Неманя Гудел успя да изравни за домакините, но само пет минути по-късно Фернандо си отбеляза автогол изведе Осасуна за втори път напред в мача.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Все пак в 79-ата минута Севиля отново стигна до равенството благодарение на Юсеф Ен-Несири и тъкмо когато играчите си мислиха, че ще вземат поне точка от мача, Абде ги наказа и оформи крайния резултат.

Успехът на Осасуна трябва да позавърне забравеното самочувствие на отбора, който нямаше успех в пет поредни мача и последно бе победил Майорка на 14 януари. Севиля пък тъкмо бе започнал да се отърсва от негативния есенен полусезон, който изкара предимно в и около зоната на изпадащите, но отново се върна сред лакатушенията резултатите след като записа едва 2 победи в последните си пет срещи.

Снимки: Imago