Салернитана направи крачка към спасението с класика над Монца

Салернитана надделя с класическото 3:0 в домакинството си на Монца в мач от 24-ия кръг на Серия А. Попаденията за домакините паднаха през втората част, когато точни бяха Ласана Кулибали (52’), Григорис Кастанос (65’) и Антонио Кандрева (71’).

Двата отбора не предложиха особено зрелищна първа част, а единственото по-опасно положение бе на сметката на домакините в последните минути, когато Патрик Чурия се измъкна зад отбраната, но вратарят спаси неговия опит.

Футболистите на Пауло Соуса все пак успяха да открият резултата в началото на втората част, когато Кулибали овладя една топка и с брилянтен завършек се разписа за 1:0. Кастанос удвои в 65-ата минута с удар от границата на наказателното поле, а само няколко минути след това Кандрева направи резултата класически в полза на домакините. Минути преди края гостите от Монца останаха и с човек по-малко след червен картон на Джулио Донати.

С тази победа Салернитана направи съществена крачка към спасението си и вече заема 16-ото място в подреждането с 24 точки, но на седем от последният в опасната зона Верона. Монца пък е с 29 пункта и заема 11-ото място.

Снимки: Gettyimages