ЦСКА 1948 надви Арда, бразилец герой за "червените"

ЦСКА 1948 надви Арда (Кърджали) с 1:0 в първия двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. В герой за "червените" се превърна бразилският защитник Елитон, който порази мрежата със силен удар с глава в 70-ата минута. Преди първия съдийски сигнал двата отбора застанаха в центъра на игрището за минута мълчание в памет на голямата легенда на ЦСКА и българския футбол Петър Жеков.

Срещата започна в спокойно темпо и при силен вятър в Бистрица. Първата сериозна опасност се откри пред гостите след четвърт час игра. Юношата на Левски Радослав Цонев стреля от фаул към вратата, пазена от национала Даниел Наумов, но топката мина встрани от целта.

Кръстаич гледа на живо двубоя между ЦСКА 1948 и Арда

Пет минути след това Бирсент Карагарен можеше да се възползва от разсейване на Анатоли Господинов, но ударът на звездата на ЦСКА 1948 се отби в крака на Алекс Петков и се стигна само до корнер. В 28-ата минута се създаде опасно разбъркване в наказателното поле на Арда, но два последователни изстрела на "червените" не достигнаха до вратата. Към края на полувремето Октавио пробва странична ножица, но халфът на домакините не сполучи.

18 ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали)

В началото на второто полувреме гостите от Кърджали достигнаха до гол, който беше отменен от VAR заради засада. В 49-ата минута Радослав Цонев центрира меко в наказателното поле на "червените" и Алекс Петков с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата на Даниел Наумов. Консултацията с VAR обаче показа, че бившият бранител на Левски е бил зад последния от отбраната на домакините.

В 70-ата минута "червените" откриха резултата! Резервата Георги Русев, появил се в игра малко по-рано, центрира отдясно и защитникът Елитон с глава простреля стража на Арда - 1:0 за ЦСКА 1948.

В 85-ата минута "червените" на Тодор Янчев останаха в числено намален състав - след проверка с VAR реферът Станислав Тодоров показа червен картон за опасна игра на Реян Даскалов. В оставащите минути до края на мача обаче Арда не успя да намери път към изравняването и така трите точки отидоха на сметката на ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 1:0 Арда (Кърджали)

1:0 Елитон (70)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра, 3. Райън Бидунга, 14. Елитон, 18. Ивайло Чочев, 22. Реян Даскалов, 99. Радослав Кирилов, 58. Октавио, 11. Бирсент Карагарен, 4. Ангел Лясков, 25. Евгений Сердюк.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков.

Снимки: Борислав Трошев