Нефтохимик със страхотен обрат срещу Левски в София, остава втори в Efbet Супер Волей

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа страхотна 11-а поредна победа в първенството на Efbet Супер Волей.

Играчите на Атанас Петров направиха фантастичен обрат и надиграха като гости Левски с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:17) в най-интересния и последен мач от 16-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Левски София".

По този начин бургазлии остават на 2-о място във временното класиране с 12 победи, 4 загуби и 37 точки.

Левски пък продължава да е 4-и с 33 точки след 11 победи и 5 загуби, с колкото е и шампионът Хебър (Пазарджик) на 3-о място, но с 34 точки.

В следващия 17-и кръг Нефтохимик играе срещу Дея спорт в бургаското дерби, докато "сините" гостуват на Марек Юнион Ивкони (Дупница).

Срещите са съответно в петък (24 февруари) от 18,00 часа и в събота (25 февруари) от 17,45 часа.

Старши треньорът на гостите Атанас Петров използва дългата скамейка, като даде шанс на почти всичките си състезатели. Капитанът Георги Петров се контузи по време на загрявката, но бе заменен успешно от Калоян Балабанов.

Началото на първия гейм бе равностойно до 4:4, след което домакините от Левски поеха инициативата и поведоха с 8:4. Разликата продължи да расте до 18:11, след което последваха силни минути за Нефтохимик, които намалиха изоставането си само на точка до 20:21, а впоследствие стигна до равенство при 22:22. Все пак, Левски взе гейма с минималната разлика 25:23.

Във втората част бургазлии поведоха отначало, но не успяха да задържат темпото и се стигна до изравняване и обрат. Частта продължи идентично на предходната, но в крайна сметка гостите от Бургас надделяха при 25:23 след две поредни атаки на влезлия като резерва Тодор Димитров.

И третия гейм вървеше равностойно до 7:7, след което Нефтохимик взе лек аванс с 8:7, който нарасна до 16:13. Левски стигна до 16:16, след което играчите на Атанас Петров отново се откъснаха с 21:17, за да спечелят с 25:20.

В четвъртата част играта също тръгна равностойно, след което от Нефтохимик набраха инерция и задържаха преднината си до крайното 25:17 и 3:1.

Над всички за Нефтохимик бе Аксел Трухчев с 24 точки (3 блока, 1 ас, 62% успеваемост в атака и 28% позитивно посрещане - +15) за победата. Матей Михайлович добави още 17 точки (1 ас и 43% успеваемост в атака - +12) за успеха.

Въпреки това, за Най-полезен играч (MVP) на мача беше обявен Тодор Димитров, който направи силно включване и завърши с 11 точки (69% успеваемост в атака и 22% позитивно посрещане - +8) за победата

За домакините от Левски Венислав Антов (1 блок и 43% успеваемост в атака - +4) и Владимир Гърков (2 аса, 52% успеваемост в атака и 65% позитивно посрещане - +8) реализираха 17 и 16 точки.

ЛЕВСКИ СОФИЯ - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 17:25)
ЛЕВСКИ: Симеон Николов 3, Венислав Антов 17, Алехандро Торо 8, Владимир Гърков 16, Лазар Бучков 8, Светослав Гоцев 11 - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев, Александър Къндев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2, Матей Михайлович 17, Георги Петров, Аксел Трухчев 18, Душан Лопар 4, Красимир Георгиев 5 - Ивайло Лалов-либеро (Калоян Балабанов 5, Тодор Димитров 11, Мариян Наков, Любослав Телкийски, Християн Йорданов, Симеон Добрев-либеро, Ясен Петров-либеро)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: NVL/Startphoto.bg