Адейеми ще пропусне реванша на Борусия (Д) с Челси

Нападателят на Борусия (Дортмунд) Карим Адейеми ще отсъства от терените около три седмици, съобщиха от германския клуб. Играчът е с разкъсано мускулно влакно след победата над Херта (Берлин) с 4:1 в неделя.

21-годишният германски национал реализира първия гол в 27-ата минута, а четири минути по-късно асистира за второто попадение в двубоя. Той се контузи при спринта, който направи преди да подаде към Донийл Мален и веднага бе заменен. Травмата на Адейеми означава, че той ще пропусне и реванша от осминафиналите в Шампионската лига срещу Челси на 7 март в Лондон. Именно той отбеляза единствения гол при успеха на “жълто-черните” с 1:0 в първия мач.

Снимки: Imago