Хетафе се измъкна от опасната зона за сметка на Валенсия

Хетафе се наложи с 1:0 над Валенсия в последния мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Борха Майорал донесе изключително важния успех на тима от мадридското предградие с точен изстрел в 82-ата минута. Победата помогна на Хетафе да напусне опасната зона, но Валенсия остава там и перспективата "прилепите" да изпаднат от елита едва за втори път в историята си изглежда все по-реална.

Двубоят на "Колисеум Алфонсо Перес" беше дебют начело на Валенсия за Рубен Бараха. Неговият тим изигра сравнително добро първо полувреме, в което пропусна няколко положения, но след почивката Хетафе доминираше и заслужено изтръгна победата в заключителните минути.

Преди днешния мач наставникът на Хетафе Кике Санчес Флорес имаше ултиматум от ръководството, че при загуба ще бъде уволнен. Бившият треньор на Валенсия подходи предпазливо и в първия половин час само добрите изяви на Давид Сория помогнаха на домакините да не допуснат гол.

Два добри шанса за Валенсия се откриха пред Самуел Лино, но той ги пропиля. В 36-ата минута бразилецът използва грешка на Джене и отново изскочи в наказателното поле, но шутира над вратата. Най-силните минути на Хетафе бяха в края на първата част, когато Домингош Дуарте стреля в аут след центриране от корнер, а Мунир Ел Хадади не успя да преодолее Гиорги Мамардашвили от няколко метра.

През второто полувреме Валенсия не създаде почти нищо в атака с изключение на един удар на Джъстин Клуйверт, спасен от Сория. Така дойде 82-ата минута и попаденито на Борха Майорал. На два пъти защитниците на "лос че" не съумяха да изчистят топката далеч от вратата си, а Омар Алдерете намери непокрития Майорал и той осигури трите точки на Хетафе.

За Валенсия това беше пета поредна загуба в Ла Лига. Отборът от "Местайя" няма победа в първенството от средата на ноември, а като цяло не е печелил шампионатно гостуване в Мадрид в 18 последователни срещи. В следващия кръг съставът на Рубен Бараха ще посрещне Реал Сосиедад.