Монако измъкна драматична победа в Леверкузен

Монако спечели с 3:2 гостуването си на Леверкузен в първи мач от плейофната фаза на Лига Европа. Французите губеха с 1:2, но стигнаха до успеха с два късни гола.

Автогол на вратаря Лукаш Храдецки даде преднина на "монегаските" още в деветата минута. "Аспирините" стигнаха до пълен обрат в началото на второто полувреме. Муса Диаби изравни, а Флориан Вирц даде преднина на домакините в 59-ата минута. Крепин Диата направи резултата 2:2 в 74-ата минута, а в добавеното време капитанът на гостите Аксел Дисаси донесе победата на Монако.

Тимът на Чаби Алонсо получи ранен гол по странен начин. В деветата минута Храдецки получи топката в малкото наказателно поле, но вместо да я изчисти се забави. Той бе притиснат от Емболо и я прати в собствената си врата. Съдията прецени, че няма нарушение и голът бе признат. Домакините се оплакваха, имаше кратко преглеждане на ситуацията с ВАР, но решението не бе променено.

До почивката Леверкузен правеше неуспешни опити да притесни съперника, а контраатаките на французите можеха да доведат до втори гол. Секунди преди почивката Байер стигна до най-добрата си възможност, но Андрих стреля покрай вратата. Домакините излязоха за второто полувреме променени. Те играеха много по-агресивно, със скорост и поставиха Монако под напрежение. Те бързо изравниха чрез Диаби, което ги вдъхнови още повече. Вирц направи резултата 2:1 след отлична атака и прекрасен удар.

Обратът бе пълен, но внезапно гостите намериха ритъма си след някои смени. Диата вкара за 2:2 след страхотен удар от дистанция. В последната част на двубоя французите имаха предимство. Храдецки отрази удар на Бен Йедер, но нямаше какво да направи в самия край. Дисаси го преодоля след удар от доста сериозна дистанция.

Снимки: Imago