Марсилия не се отказва да преследва ПСЖ

Марсилия показа характер и спечели с 3:2 гостуването си на Тулуза в среща от 24-ия кръг на Лига 1. Отборът на Игор Тудор постигна шести пореден успех на чужд терен и отново се доближи на 5 точки от водача Пари Сен Жермен, който по-рано днес изтръгна драматична победа с 4:3 над Лил

Всички голове за ОМ паднаха през второто полувреме. Точни бяха Шансел Мбемба, Дженгиз Юндер и Нуно Тавареш. Преди това домакините бяха повели с ранно попадение на Тайс Далинга, но не удържаха натиска на Марсилия. В заключителните минути Адо Онаиву върна интригата, но Тулуза не можа да избегне поражението и заема 11-о място в подреждането.

Голът за Тулуза падна още в 3-ата минута, когато Микел Деслер центрира от десния фланг и Далинга отблизо насочи топката в мрежата. До почивката Марсилия имаше териториално надмощие, но то не беше подплатено със сериозни положения пред вратата на Максим Дюпе. В 52-ата минута обаче гостите изравниха след кратко разбъркване и шут под гредата на Мбемба.

В 59-ата минута отбраната на домакините не се справи с центриране от корнер и позволи на Дженгиз Юндер да стреля от въздуха. Турският национал беше максимално прецизен и изведе ОМ напред. В 78-ата минута левият бек на марсилци Нуно Тавареш за пореден път път се включи в предни позиции и на практика реши двубоя с трети гол, а силите на Тулуза стигнаха само за попадение на резервата Онаиву малко преди края на редовното време.

В следващия кръг Тулуза ще гостува на Реймс, а Марсилия ще е домакин на ПСЖ в най-чакания мач във френския футбол. Голямото дерби е на 26 февруари.