Марсилия се възползва от грешката на ПСЖ, проблеми с феновете забавиха мача

Марсилия върна интригата за титлата в Лига 1, след като постигна много ценна победа в гостуването си на Клермон от 23-тия кръг. Възпитаниците на Игор Тудор се наложиха с 2:0 с две попадения на Алексис Санчес в 44-тата минута от дузпа и в 81-вата минута. Така те се възползваха от грешката на ПСЖ по-рано през деня, който загуби с 1:3 от Монако, и стопиха разликата си с парижани на 5 точки.

Началото на мача се забави с около 40 минути заради проблеми с фенове извън стадиона, заради което полицията е използвала сълзотворен газ. Наложи се двата отбора да се приберат в съблекалните докато миризмата се разсее, но в крайна сметка длъжностните лица позволиха на двубоя да се проведе.

Клермон можеше пръв да открие резултата в 23-ата минута, когато гол на Грежон Киай бе отменен заради засада след намесата на ВАР.

В 41-вата минута Малиновский стреля от фаул и топката се удари в ръката на играч на стената, а съдията реши, че това е дузпа след намесата на ВАР. Алексис Санчес не сгреши от бялата точка за 0:1.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 50-ата минута лошо изчистена топка попадна в Иса Каборе, който стреля, но кълбото се отби от напречната греда.

В 81-вата минута Алексис Санчес подпечата успеха на гостите с втори гол. Той първо стреля с глава, ударът му бе спасен от вратаря, но топката направи интересна парабола, отби се от напречната греда и се върна в чилиеца, който при втория си опит успя да я промуши зад голлиинята за 0:2.

Така Марсилия събра актив от 49 точки и заема 2-рото място в класирането. Клермон пък се намира на 11-тото място с 30 спечелени точки до момента.

Снимки: Imago