Фрайбург не се затрудни с Бохум и вече е само на 3 точки от първото място

Радващият се на силен сезон тим на Фрайбург прибави нови 3 точки към актива си и вече е само на една победа разстояния от първото място. В среща от 21-вия кръг отборът надви Бохум с 2:0 като гост с два гола до началото на второто полувреме, дело на Михаел Грегорич (39’) и Лукас Хьолер (51’). Скоро след това съперникът остана с човек по-малко заради директен червен картон на капитана Антони Лосила (64’), което на практика още тук реши мача.

Първото полувреме не впечатли с нищо, като даже Бохум беше по-активен. Центриране от корнер в 39-ата минута обаче завърши с попадение на Грегорич за 1:0 за Фрайбург. Така вече 45% от головете на тима през сезона са след статични положения.

В 51-вата, след удар с глава, Хьолер удвои в полза на гостите и за домакините стана много трудно.

В 64-ата Лосила влезе много остро в крака на Хьофлер и беше отстранен, с което за Фрайбург стана още по-лесно да спечели срещата.

След този резултат и победата на Щутгарт над Кьолн Бохум вече е под чертата.