Възраждането на Милан продължава с трета поредна победа на нула

Милан постигна трета поредна победа с 1:0 в рамките на няколко дни и запазва шансове да се пребори за второто място в Серия “А”. Този път шампионите надвиха трудно Монца като гости след попадение на Жуниор Месиас в 31-вата минута. Така поне временно тимът на Стефано Пиоли задмина Рома и Аталанта и се изравни с Интер. В миналия кръг “росонерите” пребориха Торино, а през седмицата наказаха и Тотнъм в Шампионската лига.

Визитата на отбора със собственик Силвио Берлускони се превърна в изпитание за “Дявола”. И все пак гостите имаха повече положения, но направиха доста пропуски, като два от тях бяха 100-процентови. Двата отбора си размениха и по една греда.

За втори път Златан Ибрахимович, който вече е готов за игра, остана на пейката. Сред резервите остана и българският национал в състава на домакините Валентин Антов.

Монца нямаше загуба в Калчото отпреди Световното първенство, а наскоро надви Ювентус с 2:0 като гост.

Стефано Пиоли заложи на Дивок Ориги в атака и избра да не започне с Оливие Жиру. Милан пак заложи на трима централни бранители, като Фикайо Томори се завърна в защитата.

Домакините имаха два шанса да вкарат още в първите две минути, като Чиприан Татарушану отрази последователно удари на Чурия и Петаня.

Веднага след това футболистите на Милан се фокусираха и взеха инициативата. Така се стигна до 19-ата минута, в която Рафа Леао заложи на далечен удар, след който топката се отби в лявата греда.

В 25-ата Леао пробва подобен шут - този път в обхвата на Ди Грегорио. Вратарят обаче не успя да улови, което даде шанс на Браим Диас да довкара с добавка, но пък сега стражът на Монца се намеси решаващо.

При третия шанс обаче Милан вече излезе напред в резултата. В 31-вата Жуниор Месиас отправи оказал се неспасяем удар за 1:0 в полза на шампионите.

Играчите на Монца създадоха опасност чак в 51-вата, когато Петаня получи добър пас и стреля от границата на наказателното поле, но Татарушану улови с лекота.

Три минути по-късно главният съдия Антонио Рапуано не уважи претенциите на Самуеле Бириндели за нарушение и евентуално дузпа за Монца след съприкосновение с Тео Ернандес. Реферът даже показа жълт картон на футболиста на домакините за симулация.

В 57-ата Тео Ернандес беше главен герой в ситуация и пред другата врата. Тогава той излезе сам срещу стража и го прехвърли, но не уцели рамката.

Постепенно домакините заиграха по-добре и в 71-вата само малшансът ги лиши от попадение. Удар на Чурия се отби в гредата, след което рикошира в тялото на вратаря Татарушану, но излезе в корнер.

Милан можеше да си реши двубоя в 85-ата, когато Шарле Де Кетеларе получи шанс да стреля от 5-6 метра, но нацели футболист на съперника.

Все пак Милан удържа натиска на съперника и си тръгна като победител.