Спортинг се спаси в самия край от изненадваща загуба вкъщи

Спортинг и Мидтиланд завършиха 1:1 в първи мач от плейофите на Лига Европа. Гостите от Дания откриха чрез Емам Ашур в 77-ата минута, а в последните секунди на мача Себастиан Коатес изравни.

Срещата премина при териториално предимство на португалците, които обаче така и не успяваха да отправят точен удар към стража на Мидтиланд Йонас Льосъл.

Така дойде 77-ата минута, когато вратарят на Спортинг Антонио Адан допусна груба грешка в защита и влезлият като резерва Емам Ашур откри резултата за гостите.

Спортинг натисна здраво и в крайна сметка успя да се спаси от загуба в самия край на мача. Гонзало Инасио центрира към Себастиан Коатес, който стреля с глава, вратарят на Мидтиланд се намеси, но защитникът бе най-бърз при добавката и успя да изравни в последната секунда за 1:1.

Снимки: Gettyimages