Партизан (Белград) изстрада победата срещу Шериф (Тираспол) и е крачка по-близо до 1/8-финалите в Лигата на конференциите

Отборът на Партизан спечели гостуването си срещу Шериф с минималното 1:0 в първи мач от плейофите на Лигата на конференциите.

Клубът от източната ни съседка започна по-уверено и заслужено стигна до попадение чрез Рикардо Гомеш в добавеното време на първото полувреме. След почивката обаче нещата за сърбите се обърнаха на 180 градуса и останаха с човек по-малко след като в 50-ата минута  Игор Вуячич получи директен червен картон.

След това домакините от Молдова натиснаха съперниците си, но трудно достигаха до чисти положения. Така Партизан съхрани водачеството си и изстрада успеха си.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Реваншът в Белград е на 23 февруари (четвъртък) и започва от 19:45 българско време. Сърбите тогава ще имат огромно предимство заради сърцатата си публика, но в никакъв случай не трябва да подценяват съперниците си от Шериф, който има не малка история в европейските клубни турнири и не веднъж е доказвал, че е в състояние да удря коварно.

Снимки: Imago