Шериф отново би Омония и заслужи мястото си в Лигата на конференциите

Шериф победи с минималното 1:0 в домакинството си на Омония (Кипър) и в крайна сметка постигна целта си да завърши на трето място в своята група Е в Лига Европа. Единственото попадение в двубоя падна в 87-ата минута и бе дело на Ибрахим Акинби. Това бе втора победа на молдовците над този съперник, след като успяха да триумфират над него на 8 септември с 3:0 в Кипър.

Единственото по-добро положение за домакините дойде още в 3-ата минута след удар Мухамед Диоп, който нацели горната греда. Домакините засилиха своя натиск едва в последните 15 минути на двубоя, когато отново Диоп стреля опасно. Кипърският тим също пропусна няколко не лоши положения в тези минути, за да се стигне до 87-ата минута, когато Ибрахим Аканби проби добре и след това с прекрасен удар под гредата вкара единственото попадение в срещата.

Така Шериф се класира на треото място в групата на през пролетта ще играе в Лигата на конференциите.