Севиля не срещна проблеми в любимия си турнир

Севиля победи с убедително с 3:0 ПСВ Айндховен в първия мач между двата тима от плейофите на Лига Европа и до голяма степен уби интригата за реванша, като продължи традициите си да се представя силно в турнира. Головете за андалусийците вкараха Юсеф Ен-Несири (45‘), Лукас Окампос (50‘) и Неманя Гудел (55‘).

Севиля през цялото време бе по-добрият отбор и не остави никакво съмнение в превъзходството си. Домакините натиснаха от самото начало и пропуснаха няколко добри положения. В 26-ата минута далечен удар на Хесус Навас премина встрани от вратата.

В 43-ата минута пък Танги Нианзу стреля опасно с глава след центриране от корнер на Ракитич, но не бе точен. В самия край на първото полувреме дойде откриващото попадение за Севиля. Хесус Навас напредна и подаде на Юсеф Ен-Несири, който отбеляза за 1:0.

С началото на втората част Севиля реши всичко в мача. Пет минути след подновяването на играта Оливер Торес центрира към влезлия на полувремето Лукас Окампос. Аржентинецът се завъртя и вкара красив гол с левия крак за 2:0. Само пет минути по-късно дойде и третият гол. Окампос този път се отчете с асистенция, като подаде с пета на Неманя Гудел и той с хубав удар направи 3:0 в 55-ата минута.

ПСВ се опита да реагира след трите получени гола. В 61-вата Патрик ван Аанхолт стреля от пряк свободен удар, но Ясин Буну спаси, а при добавката удар на бившия играч на Севиля Люк де Йонг бе блокиран. Осем минути по-късно Джоуи Ферман от гостите стреля отдалеч, но Буну отново бе на висота и изби в корнер.  В 79-ата минута отново Ферман нацели лявата странична греда на Севиля. Така при този резултат приключи и мача.