РБ Залцбург излъга Рома в последните минути

Отборът на РБ Залцбург победи състава на Рома с 1:0 в първия мач между двата тима от плейофите на Лига Европа. Единственият гол в маюа отбеляза Николас Капалдо (88').

Австрийците и италианците заложиха на биткаджийска тактика и не демонстрираха най-красивото от футболната игра. Преобладаваха индивидуалните сблъсъци и битката в средата на терена.

Николас Зайвалд бе един от най-активните играчи на терена за домакините от РБ Залцбург и бе в основата на повечето положения пред вратата на “римските вълци”. За гостите от Рома пък най-деен бе Тами Ейбрахам. С добри изяви за възпитаниците на Жозе Моуриньо се отличи и Браян Кристанте. Техните акции обаче не бяха достатъчни да се промени нулевото равенство.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Николас Капалдо се извиси над отбраната на съперника и засече центрирането на Павлович, за да забие топката във левия ъгъл на вратата на римляните за единствения гол в мача.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Реваншът в Рим е точно след седмица - на 23 февруари (четвъртък). Мачът във “вечния град” ще започне от 22:00 българско време и тепърва има да отговаря на много неизвестни въпреки победата на австрийците.

Снимки: Imago