Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:1

Берое измъкна победата във Варна

Берое победи със 109:98 (23:27, 27:27, 30:17, 29:27) Черно море Тича като гост в мач от 22-рия кръг на НБЛ. Успехът е десети за тима от Стара Загора, който има и 11 загуби в сметката си, а "моряците" са с баланс 5-15.

Участие в срещата не взе звездата на Черно море Аверил Ъгба. Крилото получи травма на дясното коляно по време на мача от предишния кръг с ЦСКА в зала "Христо Борисов". Той премина ядрено-магнитен резонанс, според който той можеше да помогне на съотборниците си днес. В последния момент обаче от щаба на варненци взеха решение той да остане извън състава, за да се възстанови напълно.

Иначе срещата в морската столица започна като дерби, каквото и се очакваше да бъде, като за 10 минути домакините успяха да си осигурят аванс едва от 4 точки, кото той остана толкова и до почивката, след като през втората част двата отбора си вкараха по равен брой точки (27). След паузата Берое тотално доминираше на паркета, натрупвайки комфортна преднина от 17 точки преди заключителната четвърт. В нея двата отбора бяха равностойни, но това не беше достатъчно на Черно море, за да се добере до успеха.

Келси Барлоу вкара 33 точки за Берое, Дариъс Хол се разписа с дабъл-дабъл - 23 точки и 10 борби. За

За Черно море Тач Ънру наниза 29 точки, а Мартин Йорданов добави 21 точки.