ЦСКА "уби" мечтите на Академик Пд за Купата

ЦСКА надигра със 100:73 (24:16, 21:22, 29:17, 26:18) Академик Пловдив като гост в мач от 22-рия кръг на  НБЛ и по този начин остави съперника си без шанс за участие в турнира за Купата на България. "Армейците" са на трето място във временното  класиране с 12 победи и 8 загуби, а Академик е с баланс 6-14 и заема девета позиция в таблицата.

Мачът в Пловдив започна добре за домакините, но бързо гостите се върнаха в играта и след 10 минути игра вече бяха с аванс от 8 точки. Баскетболистите на Йордан Янков обаче спечелиха втората четвърт, но намалявайки пасива си едва с 1 точка.  След паузата ЦСКА тотално доминираше на паркета и до края на мача не остави шанс на съперника си.

Уникален мач за ЦСКА изигра Мартин Сотиров, който завърши с 30 точки (6/6 при стрелбата за 2 точки и 6/7 при стрелбата от тройката), Брандън Йънг се разписа с 19 точки, Таменанг Чо беше на косъм от трипъл-дабъл - 11 точки, 14 борби и 9 асистенции, по 11 точки добавиха Алекс Симеонов и Драган Зекович.

За Академик Пловдив Васил Бачев наниза 21 точки, 18 вкара Александър Милов.

Снимки: Startphoto