Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Левски с победа №12 в НБЛ

Левски победи със 78:67(17:17, 25:13, 21:12,25:15) Шумен като гост в мач от 22-рия кръг на НБЛ. Успехът е 12-и за “сините”, които имат 8 загуби в сметката си и заемат четвъртото място, а Шумен е с баланс 3-17 и се намира на последната позиция в таблицата.

Срещата започна като дерби и така продължи през първите 10 минути, като двата отбора си вкараха по 17 точки. Във втората част гостите наложиха темпото си и се оттеглиха с комфортна преднина от 12 точки на почивката. След паузата баскетболистите на Димитър Ангелов продължиха доминацията си и добавиха още 9 точки към аванса си, който достигна 21 точки преди заключителната четвърт . Въпреки че домакините  успяха да спечелят последната част, това не беше достатъчно за обрат в срещата.

Джон Флорвиъс завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби за Левски, 16 наниза Асен Великов, а по 14 вкараха Лъчезар Димитров и Златин Георгиев.

За Шумен Георги Кендеров наниза 20 точки, а Ишмаел Ел-Амин добави 16.