Артета с нови провокации край тъчлинията по време на дербито, Де Бройне не му остана длъжен

Вчера в Англия се изигра един от определяните като пряк сблъсък за титлата двубой, а в него Манчестър Сити надделя с 3:1 и нанесе първа домакинска загуба на Арсенал от началото на шампионата. “”Гражданите” откриха резултата чрез Кевин де Бройне в средата на първата част, но Букайо Сака успя да изравни от дузпа в края на полувремето. Шампионите обаче нанесоха своя удар след почивката и стигнаха до трите точки с попадения на Джак Грийлиш и Ерлинг Холанд.

Една от най-коментираните и интересни ситуации обаче се разрази именно между Де Бройне и мениджърът на лондончани Микел Артета в края на първата част, когато белгийският плеймейкър искаше да изпълни бързо тъч, за да опитат той и неговите съотборници да стигнат до ново попадение пред почивката, но това му желание бе осуетено от испанския наставник, който изрита кълбото далеч и се опита да забави подновяването на играта. Това вбеси Де Бройне, който пък на свой ред го изблъска и двамата влязоха в пререкания. Халфът дори размаха пръст на Артета, казвайки му нещо гневно, но не става ясно какви реплики си разменят.

Мениджърът на Арсенал е сред най-обсъжданите теми през сезона и той на няколко пъти се забърка в скандали с рефери край тъчлинията, а също така е силни критикуван от журналисти заради невъздържаното си поведение, които често са определяни като целенасочени опити за влияене върху съдийски решения или цялостно върху психологията на развитие на сблъсците.

Манчестър Сити свали Арсенал от върха след шампионско второ полувреме на "Емиратс"

Снимки: Gettyimages