Евро 2024: Шотландия - Швейцария 0:0

Шесто и седмо място за Пламена Миткова и Галина Николова в Сърбия

Световната шампионка в скока на дължина за девойки под 20 години от 2022 г. и шампионка на България за жени в зала за последните две години Пламена Миткова зае шесто място на силния международен атлетически турнир в Белград тази вечер. Пловдивчанката, която има 6.35 м през сезона, записа 6.27 м в най-добрия си четвърти опит тази вечер. В останалите си успешни опити възпитаничката на Ивайло Русенов се приземи на 6.19 м, 6.24 м и 6.15 м.

Другата българка в сектора Галина Николова завърши на седмо място с 6.23 м. По-рано през сезона тя постигна лични рекорди в скока на дължина от 6.30 м и на 60 м от 7.49 сек.

Победата в сектора за скок дължина при жените тази вечер извоюва представителката на домакините - европейската шампионка за девойки под 20 години от 2017 г. Милица Гардашевич, която скочи 6.69 м. Тя направи само два успешни опита в състезанието, като и с другия си от 6.61 м щеше да заеме първото място. Втора с 6.40 м се нареди португалката Евелисе Вейга, а трета завърши кипърката Филипа Квитен с 6.37 м.

Шампионката на България на 400 метра Дева-Мария Драгиева зае шесто място в крайното подреждане в своята дисциплина. Родната атлетка финишира втора в своята серия с 55.14 секунди, като с този резултат се нареди шеста. Най-бърза в двете обиколки беше румънката Андреа Миклос с 53.16 сек.