Шампионът от 2019 година Раду Албот надви ветерана Фернандо Вердаско в Делрей Бийч

Шампионът през 2019 година Раду Албот се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 642 735 долара.

Албот надделя над участващия с "уайлд кард" испански ветеран Фернандо Вердаско със 7:6(3), 7:6(1), като навакса ранни пробиви пасив и в двата сета. Вердаско дори сервираше за първата част при 5:4 гейма и беше на точка от успеха в нея, до допусна обрат.

За място на четвъртфиналите молдовецът ще играе срещу Александър Вукич (Австралия), "щастлив губещ" от квалификациите.

Финалистът в турнира от 2020 година и номер 5 в схемата Йошихито Нишиока (Япония) също започна с успех с 6:3, 9:6, 6:4 над германеца Оскар Оте. Оте на два пъти излизаше с пробив напред в решаващия трети сет, за последно при 4:3, но със серия от три поредни гейма Нишиока стигна до крайната победа. Така той ще срещне във втория кръг представителя на домакините Макензи Макдоналд, който се справи с Таро Даниел (Япония) с 6:2, 6:2.

Четвъртфиналистът от Откритото първенство на Австралия през миналия месец и осми поставен Бен Шелтън претърпя разочарование на родна земя след поражение от сънародника си Маркос Хирон с 4:6, 4:6.

Друг американец Джей Джей Уулф, който загуби от Шелтън в четвъртия кръг в Мелбърн, пък започна с победа срещу Иля Ивашка (Беларус) със 7:5, 6:3.

Хърватският левичар Матия Пецотич също имаше незабравим ден. 33-годишният квалификант, който е 784-и в световната ранглиста, елиминира Джак Сок (САЩ) с 4:6, 6:2, 6:2 и постига първата си победа в основната схема на турнир на АТП.