Верона продължи възхода с важна победа

Верона постигна изключително важна победа срещу директен конкурент за оцеляване. Тимът на Марко Дзафарони спечели с 1:0 домакинството си на Салернитана и се доближи на две точки от Специя, който е 17-и в класирането. Единственото попадение в мача реализира Сирил Нгонге в 31-ата минута.

Представянето на Верона от началото на година върна надеждите за оцеляване. Тимът има само една загуба в последните си седем мача в Серия А и добрите резултати последните седмици го върнаха в битката.

Домакините започнаха по-силно и имаха предимство първото полувреме. Те имаха отличен шанс да поведат в 22-ата минута, когато удар на Ондрей Дуда бе отразен, но топката се върна при него. Той реши отново да стреля вместо да подаде на намиращи се на много по-добра позиция негови съотборници и прати топката покрай вратата. Ситуациите пред вратата на гостите продължиха и в 31-ата минута. Лазович се измъкна от защитата, напредна отляво и центрира, а Нгонге засече топката от въздуха.

Салернитана стигна до една една добра възможност към края на полувремето, а след почивката заигра по-добре. Точно, когато гостите започнаха да взимат сериозно инициативата, съдията посочи бялата точка за падане в тяхното наказателно поле. След разглеждане с ВАР обаче дузпата бе отменена, тъй като Пирола бе играл чисто и стигна до топката. Тимът от Салерно опита да натисне в края и стигна до някои ситуации. Три минути преди края на редовното време влезлият като резерва Пьонтек излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Снимки: Imago