Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Реал Сосиедад удържа финалния щурм на Еспаньол

Реал Сосиедад се върна към победите в Ла Лига. Баските се доближиха на 3 точки от Реал Мадрид, след като в последен мач от 21-ия кръг на Ла Лига спечелиха с 3:2 гостуването си на Еспаньол. Отборът на Иманол Алгуасил водеше с 3:0 четвърт час преди края, но позволи на домакините да върнат интригата и да направят заключителните минути драматични.

Успехът в Барселона сложи край на серията от три срещи във всички турнири без победа за Реал Сосиедад. В тези двубои тимът от Сан Себастиан дори не отбеляза гол, но днес загатна за сериозния си потенциал в офанзивен план и продължава да стои стабилно на третото място в класирането, с аванс от 4 точки пред четвъртия Атлетико Мадрид. Еспаньол е непосредствено над зоната на изпадащите.

Резултата на "РСДЕ" откри Такефуса Кубо в 23-ата минута. Мощният удар на японския халф се оказа неспасяем за Алваро Фернандес, който преди това имаше няколко отлични намеси. В началото на втората част "чури урдин" удвои преднината си след перфектна контра и пас на Микел Оярсабал към Александър Сьорлот, който се разписа на празна врата.

В 63-ата минута Леандро Кабрера отклони топката след центриране на Кубо и си вкара неспасяем автогол. Еспаньол обаче намери сили да отговори на предизвикателството. Сержи Дардер намали на 1:3 в 74-ата минута с добавка отблизо, а в 87-ата Браян Оливан простреля Алекс Ремиро след двойно подаване с резервата Хосе Ласо.

Дълбоко в добавеното време Кабрера получи червен картон и окончателно се превърна в грешник за Еспаньол. "Папагалчетата" останаха с актив от 21 точки, а в следващия кръг им предстои гостуване на последния в класирането Елче. Реал Сосиедад пък ще е домакин на Селта.