Очаквайте от 14:00 часа: Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Еспаньол и Осасуна играха цяло полувреме в намалени състави и разделиха точките

Еспаньол и Осасуна завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Анте Будимир (45’) откри резултата в полза на гостите в края на първата част, но Мартин Брайтуайт (59’) изравни през второто полувреме.

Гостите от Осасуна поведоха в последната минута на първата част, когато центриране след късо изпълнение на корнер достигна до Анте Будимир в наказателното поле, а той успя да се разпише за 1:0. В добавеното време пък един на пръв поглед лек сблъсък край аутлинията доведе до вдигане на градусите на терена, което пък от своя страна и до изгонването на Ронаел Пиер-Габриел и Абде. Така двата тима останаха с по десет човека.

Футболистите на Диего Мартинес излязоха пределно мобилизирани и още в първите положения пропуснаха две добри възможности. “Папагалчетата” възстановиха равенството петнайсет минути след началото на втората част, когато първото центриране от корнер бе боксирано добре, но домакините повториха упражнението, топката бе пратена в мрежата от Мартин Брейтуейт за 1:1.

До края на двубоя обаче нито един от двата тима не успя да създаде нещо наистина интересно и да застраши вратата на противника, а отборите разделиха точките. Осасуна е на девето място в Ла Лига с 29 точки, а Еспаньол е 14-и с 21 пункта.

Снимки: Gettyimages