Шчесни: Искам да се насладя на победата дори в тези малко мрачни условия

Вратарят на Ювентус - Войчех Шчесни коментира победата над Фиорентина 1:0 в мача от 22-ия кръг на Серия “А”, като изказа радостта си за отменения гол на съперника секунди преди края на редовното време.

„Страхотно е, когато спечелиш мач с 1:0 и не зачитат гол на противника в 90-ата минута. Това е важно предвид нашата ситуация - трите точки винаги са важни, сега сме много щастливи. Искам да се насладя на победата дори в тези малко мрачни условия”, коментира Шчесни, цитиран от уебсайта на журналиста Алфредо Педула.

Стражът на “старата госпожа” даде коментара си и за неприятната ситуация с клуба и наказанието за отнемане 15 точки от актива на отбора в Серия “А”.

“Бях нервен няколко дни, след което всеки ден ставах да гледам класирането. Борбата в долната част на таблицата ме стимулира много по-малко, така че се фокусирам върху това, което постигам на терена“, каза Шчесни.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Ювентус няма време за отпускане, защото важните мачове тепърва тропат на вратата. След по-малко от от 72 часа отборът от Торино ще изиграе първия си 1/16-финале сблъсък от Лига Европа срещу Нант, а веднага след това през идния уикенд “старата госпожа” има гостуване на Специя.