Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Наполи този път безпогрешен срещу Кремонезе

Отборът на Наполи взе реванш от Кремонезе за унизителното отпадане от Купата на Италия преди месец и се разправи срещу същия съпредник с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Серия “А”. Попаденията за неаполитанците отбелязаха Хвича Кварацхелия (22'), Виктор Осимен (65') и Елиф Елмас (79').

С успеха Наполи направи поредна важна стъпка към спечелването на титлата. Възпитаниците на Лучано Спалети вече имат актив от 59 точки и имат цели 16 пункта пред втория Интер, който обаче е и с мач по-малко. Кремонезе пък е на дъното на класирането с едва 8 точки и цели 11 пункта от спасителния бряг, като вече иглежда, че е само въпрос на време да се официализира тяхното завръщане в Серия “Б”.

Впечатление направи грубата игра на Кремонезе в първия четвърт час от двубоя. Гостите извършиха няколко нарушения в тези откриващи моменти от срещата, като в 13-ата минута Йохан Васкес си изкара жълт картон.

Иначе Наполи демонстрира значително по-качествена продукция и в средата на първото полувреме откри. Неаполитанците, които помниха кошмара от Купата на Италия само преди месец, когато Кремонезе изравни и победи след изпълнение на дузпи, бяха решени да сложат точка на спора бързо. Така в 22-ата минута Хвича Кварацхелия се оказа най-съобразителен, когато завърши прекрасна индивидуална акция с неспасяем удар от самото наказателно поле.

След това Кварацхелия опита да вкара втори гол, както и Виктор Осимен беше близо до това да се разпише, но усилията им се оказаха напразни и Наполи се прибра на почивката със само един гол аванс.

Стартът на второто полувреме не изненада никого. Наполи атакуваше, а Кремонезе се защитаваше и се надяваше на някакво чудо, с което да организира контраатака и да отбележи гол.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Последното така и не се случваше, а Наполи бе все по близо до второто си попадение, което обаче не идваше въпреки непрестанните опити на домакините. Ървинг Лосано бе най-близо до възможността да се разпише сред своите съотборници, но Марко Карнезеки отрази удара му.

Голът на успокоението дойде в 65-ата минута чрез Виктор Осимен, който добута топката във вратата след като Ким Мин-Жае стреля с глава, но ударът му бе отразен от стража на домакините.

В 79-ата минута неаполитанците решиха всичко. Джовани ди Лоренцо изпрати чудесно извеждащо подаване към Елиф Елмас който реагира бързо, за да стигне до топката пред вратаря и да я прати отблизо в лявата част на целта.

В последните 10 минути Кремонезе опита да вкара почитен гол, но възпитаниците на Давиде Балардини стигнаха единствено до корнер, който не доведе до нищо опасно в наказателното поле на Наполи.

Така неаполитанците записаха своята шеста поредна победа, докато Кремонезе продължава да е единственият отбор в италианския елит без успех.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!