Росен Барчовски: Сами си направихме мача труден

Старши треньорът на ЦСКА Росен Барчовски говори след трудната победа над Черно море Тича с 98:95 в двубой от 21-вия кръг на НБЛ. Ето какво сподели наставникът на "червените" след срещата:

Чо "избухна" с мощен дабъл-дабъл за победа №11 на ЦСКА след драма във Варна

„От началото на мача играта тръгва по начин, по който очакваш мачът да завърши много лесно. Моите уважения към отбора на Черно море, много са ми симпатични, но ние сме по-класният отбор и трябваше много отдавна да сме направили разлика. Да не говорим за последните минути, когато трябваше да затворим срещата. Имаше и наши грешки, мисля, че и съдийски отсъждания, които тръгват да решават мача. В този момент не можеш да решаваш мач, като се започне от едни 5 секунди и различни други отсъждания. Но сега да не ги коментирам, аз си гледам моя отбор.

Загубихме си организацията в играта последните 2-3 минути. Аз знам къде е причината, знам я, няма да ви я казвам на вас. Видях такъв отбор на домакините, какъвто очаквах. Непримирим, много борбен и агресивен отбор, но са много млади. Ейвърил Ъгба получи някаква контузия и игра по-малко, въпреки че ние доста го спряхме.

Отборът и градът трябва да се гордеят с този тим и да му се помага, защото това нещо, което се гради толкова години, трябват му малко повече условия – като започнем от залата, аз тук съм играл и съм водил мачове, но този град заслужава по-хубава зала. Не може такива отстояния и т.н. Моето мнение е, не знам дали някой ще ме чуе, че този отбор трябва да получи много по-голямо финансиране и нещата ще станат.

Доволен съм от много неща в мача, но не и от развитието. Направихме много труден края, можеше да стане лесен още по време на мача, а за последните три минути не трябва да им даваме шанс да помислят, че могат да се върнат. Така че от играта генерално да, доволен съм, от някои решения, от загуба на организация, от глупости на моменти – не.“